Srdečně Vás vítáme ve firmě MORAplast s.r.o.

Váš specialista v oblasti pěnových plastů

Naše společnost byla založena v roce 2001 německými firmami RUCH NOVAPLAST GmbH + Co. KG a Delkeskamp Verpackungswerke GmbH.

Od samotného vzniku se zabýváme výrobou obalů a technických dílů z expandovaného polystyrenu (EPS). Příznivý vývoj na českém trhu a trzích v přilehlých zemích, v roce 2005 podpořil rozhodnutí o rozšíření výroby v oblasti obalů a technických dílů z expandovaného polypropylenu (EPP), materiálu, který se používá v mnoha odvětvích průmyslu.

Kde nás najdete?

MORAplast s.r.o.
Tř. Osvobození 271/28
742 35 Odry
ČESKÁ REPUBLIKA
Tel +420 556 715 020
Fax +420 556 731 079
info@moraplast.cz

04.2021 Měřicího Zařízení

Izolační pouzdro měřicího zařízení pro analýzu fosfátů Fosfor je důležitý stopový prvek. V příliš vysoké dávce však může být škodlivý pro životní prostředí. Nadměrné vstupy fosfátů z kanalizačních zařízení tak například mohou vést k přehnojení vod. Proto existují zákonné požadavky a mezní hodnoty pro celkový obsah fosfátů ve vodě, které musí být kanalizačními zařízeními dodržovány a monitorovány. K tomu potřebné měřicí stanice jsou umístěny přímo na kraji nádrží čističek odpadních vod. Pro dosažení požadované přesnosti výsledků měření musí být analytické jednotky a požadované chemikálie připojeny izolačním a ochranným způsobem. Pro našeho zákazníka, výrobce vysoce kvalitních měřicích stanic, bylo také důležité, aby byla analytická zařízení z důvodu snadné údržby přímo na místě snadno demontovatelná.

Více

04.2021 Potrubní ventilátor

Potrubní ventilátor s novým krytem – tři důvody pro EPP od společnosti RUCH NOVAPLAST V dnešní době je nezpochybnitelným faktem, že dobrá kvalita vnitřního vzduchu je pro zdraví a pohodu člověka nezbytná. Náš zákazník hledal způsob, jak sestavit své potrubní ventilátory tak, aby byly udržitelnější a energeticky efektivnější. Řešení: kryt vyrobený z expandovaného polypropylenu (EPP). Dvě poloskořepiny vyrobené z EPP obklopují všechny součásti potrubního ventilátoru.

Více

04.2021 Grantový Projekt

Udržitelná technologie: grantový projekt PCM90Plus Optimální využití dostupných zdrojů je udržitelný přístup, který společnost RUCH NOVAPLAST uplatňuje ve všech úrovních společnosti. V oblasti výroby se část vznikajícího průmyslového odpadního tepla již roky využívá pro vnitřní vytápění a chlazení. Touto energií jsou prostřednictvím místního topného potrubí zásobovány i sousední podniky.V odpadním teple však existuje ještě mnohem větší potenciál, který lze využít pro jiné procesy a úspory energie: klíčovým pojmem je akumulace latentního tepla.

Více