Srdečně Vás vítáme ve firmě MORAplast s.r.o.

Váš specialista v oblasti pěnových plastů

Naše společnost byla založena v roce 2001 německými firmami RUCH NOVAPLAST GmbH + Co. KG a Delkeskamp Verpackungswerke GmbH.

Od samotného vzniku se zabýváme výrobou obalů a technických dílů z expandovaného polystyrenu (EPS). Příznivý vývoj na českém trhu a trzích v přilehlých zemích, v roce 2005 podpořil rozhodnutí o rozšíření výroby v oblasti obalů a technických dílů z expandovaného polypropylenu (EPP), materiálu, který se používá v mnoha odvětvích průmyslu.

Kde nás najdete?

MORAplast s.r.o.
Tř. Osvobození 271/28
742 35 Odry
ČESKÁ REPUBLIKA
Tel +420 556 785 200
Fax +420 556 785 299
info@moraplast.cz

10.2021 Kanál v ostění

Kanály v ostění z EPP Častým požadavkem a skutečnou výzvou při navrhování a konstruování nástrojů je umožnit vyrábět různá provedení produktů jediným nástrojem. Naši odborníci na konstruování nástrojů to umožňují. V případě produktu jednoho z našich zákazníků se jedná o kanál v ostění pro decentralizované větrání s rekuperací tepla, tzn. ventilátory jsou instalovány ve vnější stěně. Pomocí plochých kanálů z expandovaného polypropylenu (EPP) lze provést různé instalační situace. Umístění jádrového otvoru ve vnější stěně tím zůstává flexibilní.

Více

10.2021 Fasciální válec

Fasciální válec Fasciální válce (tzv. Faszienrollen) již několik let dobývají trh v oblasti fitness a zdravého životního stylu. Používají se k masáži různých částí těla a svalových partií. Použití tohoto válce například po intenzivních tréninzích podporuje regeneraci. Válec z částicové pěny se používá i v případě léčení bolestí a zvyšování výkonnosti. Náš zákazník, společnost Max Fitness GmbH, tento koncept ještě více rozvinul: válec je upevněn do speciálního držáku, aby nedocházelo k odrolování během jeho používání. Tento upevňovací systém lze namontovat přímo na zeď. Fasciální válec tak lze upevnit do mnoha různých poloh.

Více

10.2021 Oběhové hospodářství

Oběhové hospodářství – střednědobé cíle společnosti RUCH NOVAPLAST Téma udržitelnost hraje obecně v oblasti působnosti společnosti RUCH NOVAPLAST stále větší roli. Naše společnost je již léta úspěšně aktivní v optimalizaci dopadu na životní prostředí prostřednictvím vlastních firemních procesů a produktů. V roce 2018 jsme nechali pro naši společnost vypracovat kompletní bilanci emisí CO2, abychom zjistili naši ekologickou stopu. Naším velkým cílem je být do roku 2030 klimaticky neutrální společností. Již několik let se nám daří optimalizovat dopady naší společnosti na životní prostředí optimalizací energetické účinnosti, postupů a procesů a řízení zdrojů. V současnosti jsou naše díly z náběhu výroby a zmetkové díly vyrobené z EPP nebo EPS druhově roztříděné, stlačené, extrudované a následně vrácené do recyklačního cyklu ve formě granulátu pro vstřikované lití. V této recyklaci nám pomáhá jeden z partnerů ze sdružení.

Více