Srdečně Vás vítáme ve firmě MORAplast s.r.o.

Váš specialista v oblasti pěnových plastů

Naše společnost byla založena v roce 2001 německými firmami RUCH NOVAPLAST GmbH + Co. KG a Delkeskamp Verpackungswerke GmbH.

Od samotného vzniku se zabýváme výrobou obalů a technických dílů z expandovaného polystyrenu (EPS). Příznivý vývoj na českém trhu a trzích v přilehlých zemích, v roce 2005 podpořil rozhodnutí o rozšíření výroby v oblasti obalů a technických dílů z expandovaného polypropylenu (EPP), materiálu, který se používá v mnoha odvětvích průmyslu.

Kde nás najdete?

MORAplast s.r.o.
Tř. Osvobození 271/28
742 35 Odry
ČESKÁ REPUBLIKA
Tel +420 556 715 020
Fax +420 556 731 079
info@moraplast.cz

12.2020 Ventilační zařízení

Ventilační zařízení s vysokým vertikálním rozsahem výroby Společnost RUCH NOVAPLAST společně s výrobcem SIEGENIA v minulosti zrealizovala již několik projektů v oblasti technologie vzduchovodů. Díky pozitivní zkušenosti byla tato spolupráce více rozšířena a prohloubena. Pro produkt AEROVITAL ambience vyrábí společnost RUCH NOVAPLAST nejen výlisek z EPP, ale také jako dodavatel systému přebírá další navazující pracovní procesy. V závislosti na variantě konečného produktu se jednotlivé komponenty lepí nebo spojují navzájem zastrčením. Následná montáž zakoupených jednotlivých dílů se řídí podle typu provedení. Ty jsou kompletovány společně s podvozkem z EPP a dalšími informacemi důležitými pro spotřebitele. Zákazník tak obdrží ve výsledném a pro přepravu bezpečném obalu kompletní montážní celek modulu vzduchovodu.

Více

12.2020 Nákladní kola

Mobilita budoucnosti: nákladní kola EPP se díky své nízké hustotě a vynikajícím mechanickým vlastnostem stal nepostradatelným materiálem automobilového průmyslu. Také odvětví elektrokol stále více využívá výhod pěny. Elektrokola jsou důležitou součástí mobility budoucnosti. S novým modelem Packster 70 vyvinula společnost Riese & Müller nákladní kolo, které nabízí prostor pro náklad a/nebo až tři spolucestující. Požadavky na přepravní boxy: dostatečně velké, lehké, izolační, odolné proti povětrnostním vlivům a tlumící nárazy.Společnost RUCH NOVAPLAST vyrábí tyto boxy pro společnost Riese & Müller a čerpá přitom ze svých zkušeností se sériovou výrobou přepravních boxů pro další průmyslová odvětví.

Více

12.2020 Intralogistika 4.0 - RUCH NOVAPLAST

Digitální řízení procesů intralogistických přeprav Digitalizace výrobních procesů je příležitostí k představení nového potenciálu a ke zvýšení kvality produktů i pracovních procesů. Pomocí agilních přístupů k řízení projektů jsou ve společnosti RUCH NOVAPLAST do každodenního provozu cíleným způsobem integrovány technologické inovace. V současné době je v oblasti logistických procesů uznáván velký potenciál digitalizace a je implementován do konkrétních intralogistických projektů. Ve společnosti RUCH NOVAPLAST se intralogistikou rozumí organizace všech materiálů a informací v prostorách naší společnosti. V rámci projektu „Logistika popouštěcích vozíků“ byl úspěšně digitalizován dříve papírově řízený pracovní proces. Toho bylo dosaženo rozšířením již používaného systému MES v kombinaci s automatickým identifikačním systémem založeným na technologii RFID.

Více