Srdečně Vás vítáme ve firmě MORAplast s.r.o.

Váš specialista v oblasti pěnových plastů

Naše společnost byla založena v roce 2001 německými firmami RUCH NOVAPLAST GmbH + Co. KG a Delkeskamp Verpackungswerke GmbH.

Od samotného vzniku se zabýváme výrobou obalů a technických dílů z expandovaného polystyrenu (EPS). Příznivý vývoj na českém trhu a trzích v přilehlých zemích, v roce 2005 podpořil rozhodnutí o rozšíření výroby v oblasti obalů a technických dílů z expandovaného polypropylenu (EPP), materiálu, který se používá v mnoha odvětvích průmyslu.

Kde nás najdete?

MORAplast, s.r.o.
Tř. Osvobození 271/28
742 35 Odry
ČESKÁ REPUBLIKA
Tel +420 556 715 020
Fax +420 556 731 079
info@moraplast.cz

10.2019 LAMBDALIT® – výlisky z pěnových částic pro nové oblasti použití

LAMBDALIT® – výlisky z pěnových částic pro nové oblasti použití Využití EPS výlisků z pěnových částic s vysokými mechanickými požadavky je dnes často technicky možné jen omezeně nebo není ekonomicky smysluplné, a to z důvodu požadovaných vysokých hustot a při výrobě s tím spojeným dlouhým dobám cyklů. S materiálem LAMBDALIT® je však poprvé možné na EPS lisovacích strojích vyrábět jednoduchým a nákladově efektivním způsobem komplexní EPS výlisky z pěnových částic o hustotě 230 až 410 kg/m³. Kromě vysokých mechanických pevností vykazují tyto výlisky nízkou tepelnou vodivost (48 – 63 mW/mK) a vysokou pevnost při vytahování šroubů. Zároveň je možné tyto výlisky dále opracovat frézováním, řezáním nebo řezáním vodním paprskem.

Více

10.2019 Přepravní boxy pro výměníky tepla výfukových plynů

Přepravní boxy pro výměníky tepla výfukových plynů Přepravní boxy z materiálu EPP od společnosti RUCH NOVAPLAST jsou dokonalým vícecestným systémem pro přepravu vysoce citlivých komponentů. Přepravní boxy výměníků tepla výfukových plynů využívá pro přepravu i jeden z dodavatelů pro automobilový průmyslu z oblasti jižního Německa. Při vývoji individuálně zhotovených přepravních boxů bylo obzvláště výzvou sestavit takový box, který pojme čtyři různě dlouhé výměníky tepla výfukových plynů. Tyto přepravní boxy díky své robustnosti a dlouhé životnosti již několik let pendlují mezi různými pracovišti společnosti.

Více

10.2019 airpop a polystyrenové obaly zůstávají povoleny

airpop a polystyrenové obaly zůstávají povoleny V současné době jsou plasty středem pozornosti. Díky částečně zavádějícím tiskovým zprávám, které způsobily nedorozumění ve vnímání veřejnosti, dochází nepřiměřeně k poškození image rozšířeného polystyrenu jako zavedeného a účinného obalového plastu. Německý spolkový svaz IK Industrievereinigung Kunststoffverpackungen využil této příležitosti k nové kontrole faktů ze směrnice EU o jednorázových plastech především s ohledem na obaly z EPS. Jak naznačuje nadpis v novinách Süddeutsche Zeitung ze dne 22. května 2019, evropská směrnice o jednorázových plastových obalech obecně obaly z EPS nezakazuje. Zasaženy jsou především jednorázové obaly, konkrétně obaly z EPS pro okamžitou spotřebu, a to v případě stravování mimo domov. Týká se to tedy jen tzv. obalů „To Go“, které jsou určeny k okamžité spotřebě. Na všechny ostatní obaly z EPS se tato směrnice EU výslovně nevztahuje.

Více
Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu s použitím cookies souhlasíte.