Srdečně Vás vítáme ve firmě MORAplast s.r.o.

Váš specialista v oblasti pěnových plastů

Naše společnost byla založena v roce 2001 německými firmami RUCH NOVAPLAST GmbH + Co. KG a Delkeskamp Verpackungswerke GmbH.

Od samotného vzniku se zabýváme výrobou obalů a technických dílů z expandovaného polystyrenu (EPS). Příznivý vývoj na českém trhu a trzích v přilehlých zemích, v roce 2005 podpořil rozhodnutí o rozšíření výroby v oblasti obalů a technických dílů z expandovaného polypropylenu (EPP), materiálu, který se používá v mnoha odvětvích průmyslu.

Kde nás najdete?

MORAplast s.r.o.
Tř. Osvobození 271/28
742 35 Odry
ČESKÁ REPUBLIKA
Tel +420 556 715 020
Fax +420 556 731 079
info@moraplast.cz

06.2021 20 let MORAplast

Slavíme narozeniny: 20 let MORAplast Neustále se vyvíjející vztahy se zákazníky a současná touha otevřít nové trhy v Evropě se v roce 2001 staly základem pro založení naší české sesterské společnosti MORAplast s.r.o. Po počáteční spolupráci pouze s jedním významným zákazníkem se společnost rychle etablovala na východoevropském trhu a rychle si získala tržní podíly a další významné zákazníky. Tímto tempem pokračuje dodnes. Během uplynulých 20 let se společnost MORAplast neustále rozvíjela: Ústřední roli hrály na začátku obaly z EPS. Pouhé 4 roky po založení společnosti byla do nabídky služeb čistě z materiálu EPS zahrnuta výroba obalů z EPP. V trojmezí České republiky, Polska a Slovenska, které je charakteristické automobilovým průmyslem, se v následujících letech rozšiřovaly perspektivy, a to i v technických oblastech aplikace pěnových výlisků. A tak byly v roce 2007 vyrobeny první automobilové sériové díly a v roce 2008 první technické aplikace (NOVAplex® šasi). Od roku 2013 tvoří nedílnou součást produktového portfolia i lisované díly pro oblast topení/klimatizace/větrání.

Více

06.2021 upevňovací prvky

Zájem o upevňovací prvky neustále roste Upevňovací prvky přispívají k funkcionalizaci v oblasti vytápění, klimatizace, větrání a technických částí fasád. Přinášejí do pěnových dílů důležité funkce, a to hospodárným způsobem. Společnost RUCH NOVAPLAST má k dispozici univerzální sadu různých upevňovacích prvků, které se používají v závislosti na oblasti použití. Přímo v EPP šasi tak mohou být těsné a tlakuvzdorné kabelové průchodky s odlehčením tahu a ochranou proti zalomení, upevnění senzorů, hadicová připojení, jakož i aktivní odvětrávání nebo odvodnění. V oblasti upevňování lze použít univerzální uzávěry Camlock®, upevňovací body závěsů, tlumiče vibrací atd. Dále je možné provést upevnění dalších sestav jako například ovládacích prvků. Série NOVAFeed&Fix® od společnosti RUCH NOVAPLAST označuje standardizované průchodky krytů (to feed) a upevňovací prvky (to fix), které vznikají kombinací normalizovaných dílů PVSG® a lehkých kompozitních dílů. Varianta vybavení „metric“ v provedeních M25, M8 a M6 často slouží jako rozhraní. V případě, že musí být v zařízeních součásti pevně zafixovány, ale přesto musí zůstat pomocí nástrojů opět snadno vyjmutelné, lze použít třecí svařovací komory (RSD) a závitové vložky.

Více

06.2021 Chránič páteře

Lehčí a flexibilnější ochrana zad Bezpečnost by měla být vždy na prvním místě – to platí zejména pro ty druhy sportů, kde pád není zcela neobvyklý. Společnost SAS-TEC se specializuje na výrobu chráničů pro ochranu těla. Ve spolupráci se společností RUCH NOVAPLAST vyvinula SAS-TEC nový chránič páteře pro známého výrobce sportovních potřeb EVOC. Společnost EVOC tento lehký a flexibilní chránič použije ve svém ochranném oblečení (Protection Wear). Nově vyvinutá dvoukomponentní sendvičová konstrukce se skládá z kombinace expandovaného polypropylenu (EPP) a nosné TPU vrstvy. Použité EPP kuličky získávají svůj tvar za pomoci vysokého tlaku a vodní páry a současně jsou lepeny na nosnou vrstvu – zcela bez použití dalších lepidel. Tento nový proces je zcela bez rozpouštědel, a je tak šetrný k pokožce. Výsledná, vysoce stlačená EPP pěna je předlisovaná a poskytuje nejlepší možnou ochranu hrudní a bederní páteře, včetně kostrče. Stranu chrániče, která doléhá na záda, tvoří prvky ve tvaru plus. Ty vytváří obvodové ventilační kanály, které zajišťují optimální cirkulaci vzduchu na zádech. Segmentace zároveň nabízí flexibilitu ve všech směrech.

Více