Srdečně Vás vítáme ve firmě MORAplast s.r.o.

Váš specialista v oblasti pěnových plastů

Naše společnost byla založena v roce 2001 německými firmami RUCH NOVAPLAST GmbH + Co. KG a Delkeskamp Verpackungswerke GmbH.

Od samotného vzniku se zabýváme výrobou obalů a technických dílů z expandovaného polystyrenu (EPS). Příznivý vývoj na českém trhu a trzích v přilehlých zemích, v roce 2005 podpořil rozhodnutí o rozšíření výroby v oblasti obalů a technických dílů z expandovaného polypropylenu (EPP), materiálu, který se používá v mnoha odvětvích průmyslu.

Kde nás najdete?

MORAplast s.r.o.
Tř. Osvobození 271/28
742 35 Odry
ČESKÁ REPUBLIKA
Tel +420 556 785 200
Fax +420 556 785 299
info@moraplast.cz

12.2021 Šasi pro hydraulické moduly

Šasi pro hydraulické moduly Starší topné systémy budov lze dodatečně modernizovat z hlediska zásobování energií, např. externím tepelným čerpadlem. K tomu je zapotřebí hydraulický modul, který propojí přídavný tepelný zdroj se stávajícím topným okruhem.Citlivé komponenty hydraulického modulu jsou chráněny a izolovány technicky propracovanými řešeními skříně od společnosti RUCH NOVAPLAST.

Více

12.2021 ventilační jednotky

Řešení vícedílné skříně z EPP Několik výlisků z expandovaného polypropylenu ve skříni ventilační jednotky není nic zvláštního, ale vyžadují dobrou organizaci a koordinaci jednotlivých pracovních kroků. Pro centrální ventilační jednotku vyrobí společnost RUCH NOVAPLAST dvě poloviny skříně, které spojí působením tepla. Při tomto procesu se povrchy spojovaných výlisků zahřívají topným tělesem, které vyvolá plastifikaci materiálu v místě kontaktu. Vytvarované díly se následně spojí v místě styku.

Více

12.2021 poziční papír

Plasty pro oběhové hospodářství a ochranu klimatu Německý plastikářský a recyklační průmysl zveřejnil společné stanovisko k oběhovému hospodářství a ochraně klimatu. Zástupci řetězce tvorby hodnot v oblasti plastů tak vysílají jasnou výzvu ke vzájemné konstruktivní spolupráci. Deklarovaným cílem je fungující oběhové hospodářství pro plasty, aby se ještě více využily přednosti tohoto materiálu.Za zveřejněným stanoviskem stojí sdružení Plastics Europe Deutschland, GKV Gesamtverband Kunststoffverarbeitende Industrie, VDMA Fachverband Kunststoff- und Gummimaschinen a organizace zabývající se likvidací a recyklací odpadů BDE a bvse.

Více