Srdečně Vás vítáme ve firmě MORAplast s.r.o.

Váš specialista v oblasti pěnových plastů

Naše společnost byla založena v roce 2001 německými firmami RUCH NOVAPLAST GmbH + Co. KG a Delkeskamp Verpackungswerke GmbH.

Od samotného vzniku se zabýváme výrobou obalů a technických dílů z expandovaného polystyrenu (EPS). Příznivý vývoj na českém trhu a trzích v přilehlých zemích, v roce 2005 podpořil rozhodnutí o rozšíření výroby v oblasti obalů a technických dílů z expandovaného polypropylenu (EPP), materiálu, který se používá v mnoha odvětvích průmyslu.

Kde nás najdete?

MORAplast s.r.o.
Tř. Osvobození 271/28
742 35 Odry
ČESKÁ REPUBLIKA
Tel +420 556 715 020
Fax +420 556 731 079
info@moraplast.cz

08.2021 Systémy pro přepravu potravin

Systémy pro přepravu potravin V posledních měsících se velmi výrazně zvýšila poptávka po přepravních boxech pro hotová jídla. V krátkodobé péči nebo v asistovaném bydlení je jídlo na kolech již dlouhou dobu důležitou součástí každodenní péče. Nároky na přepravní boxy jsou proto odpovídajícím způsobem vysoké – zejména pokud jde o izolaci a rozdělení potravin. Expandovaný polypropylen (EPP) se vyznačuje obzvlášť dobrými izolačními vlastnostmi. Chladné tak zůstává déle chladné a teplé déle teplé. Pokud se menu skládá z několik částí, lze je díky promyšlenému rozdělení různých teplotních zón umístit do toho samého boxu. Například salát zůstává v chladu, zatímco polévka v teple. Každá složka menu má v boxu přiřazeno přesně stanovené místo. Box je vyroben tak, aby nádoby byly při přepravě bezpečně drženy na místě. Na přání je možné vnější stranu přepravního boxu opatřit povrchovou texturou. Vznikne tak uzavřený povrch, který na jedné straně prodlužuje životnost boxu a na straně druhé zvyšuje hygienickou bezpečnost

Více

08.2021 Prodejní automat na zmrzlinu

Prodejní automat na zmrzlinu Osvěžující zmrzlina v létě musí být především jedno: krémová, lahodná a příjemně studená. V zábavních parcích, zoologických zahradách, plaveckých bazénech a na letištích často stojí automaty na zmrzlinu, v nichž požadovanou teplotu zajišťují mrazáky. Zákazník si vybere zmrzlinu, zaplatí ji a robotický 3D portál ve vakuu z mrazáku vybranou zmrzlinu dopraví k výdejnímu okénku.

Více

08.2021 Velkoobjemové přepravní boxy

Velkoobjemové přepravní boxy Na jednom z největších lisů RUCH NOVAPLAST se v současné době vyrábí velkoobjemové boxy z expandovaného polypropylenu (EPP). Ty se v automobilovém průmyslu používají pro vnitřní přepravu dlouhých zadních světelných lišt, které jsou přes celou šířku nového elektromobilu. Boxy mají délku 1 900 mm, výšku 530 mm a šířku 595 mm a jsou navrženy tak, aby bylo lišty možné umístit ve třech různých fázích výroby. Elektrické součásti, které mají z části vysoce citlivý povrch, se pokud možno nesmí dotýkat a zejména se nesmí při přepravě poškodit.

Více