Potrubní ventilátor s novým krytem – tři důvody pro EPP od společnosti RUCH NOVAPLAST

Bild Systemair FINAL webV dnešní době je nezpochybnitelným faktem, že dobrá kvalita vnitřního vzduchu je pro zdraví a pohodu člověka nezbytná. Náš zákazník hledal způsob, jak sestavit své potrubní ventilátory tak, aby byly udržitelnější a energeticky efektivnější. Řešení: kryt vyrobený z expandovaného polypropylenu (EPP). Dvě poloskořepiny vyrobené z EPP obklopují všechny součásti potrubního ventilátoru.

Společnost RUCH NOVAPLAST přesvědčila svým EPP následujícími třemi důvody:

  1. Kryt NOVAplex®
    Kryt NOVAplex® je individuálně přizpůsoben jednotlivým součástem potrubního ventilátoru. Montáž je velmi snadná: devět jednotlivých dílů lze do sebe zasunout bez použití nástrojů. Na výtlačné straně je do krytu integrována zvuková izolace. Díky tomuto spojení je umožněn téměř bezhlučný provoz.
  2. Nízká hmotnost
    Hmotnost potrubního ventilátoru se díky krytu z EPP snížila až o 35 % ve srovnání s jeho předchůdcem. To má také vliv na bilanci CO2: v případě naloženého 40tunového nákladního vozu se na jednom zařízení ušetří 83 g CO2 na 100 km.
  3. Recyklace
    Rozhodování spotřebitelů o nákupu jsou stále více ovlivňována tématy spojenými s udržitelností. EPP je plně recyklovatelným materiálem a lze jej vrátit do cyklu surovin jako recyklační materiál.