Šasi pro hydraulické moduly

Stiebel Eltron webStarší topné systémy budov lze dodatečně modernizovat z hlediska zásobování energií, např. externím tepelným čerpadlem. K tomu je zapotřebí hydraulický modul, který propojí přídavný tepelný zdroj se stávajícím topným okruhem.
Citlivé komponenty hydraulického modulu jsou chráněny a izolovány technicky propracovanými řešeními skříně od společnosti RUCH NOVAPLAST.

Šasi je vyrobeno z expandovaného polypropylenu (EPP). Skládá se ze dvou spojených výlisků. Spodní díl je opatřen závitovými vložkami a zapuštěnými hmoždinkami, které usnadňují montáž na stěnu. Pro všechny komponenty, které se vkládají do skříně, je předem definováno pevné místo. Montáž je rychlá a jednoduchá. Díly jsou vkládány do skříně a jsou v ní zajištěny podle konstrukčního principu NOVAplex®. Tím je snížena potřeba dalších skupin materiálů, jako např. spojovacích dílů. Materiál EPP má zároveň tepelně-izolační vlastnosti, a tedy zabraňuje tepelným ztrátám.

Za pozornost však stojí nejen vnitřek skříně. Povrch byl dokončen během procesu pěnění. Výsledkem je kvalitní vzhled a příjemný pocit na dotyk. Šasi z EEP lze upevnit přímo na stěnu v instalační místnosti budovy a nemusí být uschováno za opláštěním. Tím se sníží hmotnost a výrazně se sníží také výrobní náklady.