Systémy pro přepravu potravin

Premium 140920 webV posledních měsících se velmi výrazně zvýšila poptávka po přepravních boxech pro hotová jídla. V krátkodobé péči nebo v asistovaném bydlení je jídlo na kolech již dlouhou dobu důležitou součástí každodenní péče. Nároky na přepravní boxy jsou proto odpovídajícím způsobem vysoké – zejména pokud jde o izolaci a rozdělení potravin.

Expandovaný polypropylen (EPP) se vyznačuje obzvlášť dobrými izolačními vlastnostmi. Chladné tak zůstává déle chladné a teplé déle teplé. Pokud se menu skládá z několik částí, lze je díky promyšlenému rozdělení různých teplotních zón umístit do toho samého boxu. Například salát zůstává v chladu, zatímco polévka v teple. Každá složka menu má v boxu přiřazeno přesně stanovené místo. Box je vyroben tak, aby nádoby byly při přepravě bezpečně drženy na místě.

Na přání je možné vnější stranu přepravního boxu opatřit povrchovou texturou. Vznikne tak uzavřený povrch, který na jedné straně prodlužuje životnost boxu a na straně druhé zvyšuje hygienickou bezpečnost