Velkoobjemové přepravní boxy

Hella web

Na jednom z největších lisů RUCH NOVAPLAST se v současné době vyrábí velkoobjemové boxy z expandovaného polypropylenu (EPP). Ty se v automobilovém průmyslu používají pro vnitřní přepravu dlouhých zadních světelných lišt, které jsou přes celou šířku nového elektromobilu. Boxy mají délku 1 900 mm, výšku 530 mm a šířku 595 mm a jsou navrženy tak, aby bylo lišty možné umístit ve třech různých fázích výroby. Elektrické součásti, které mají z části vysoce citlivý povrch, se pokud možno nesmí dotýkat a zejména se nesmí při přepravě poškodit.


EPP se díky své velmi dobré odolnosti po zatížení optimálně hodí jako materiál na přepravní boxy pro opakované použití. I přes své rozměry je přepravní box velmi lehký. EPP je velmi výhodný díky své nízké hmotnosti.

Ve spodní části boxů jsou uprostřed „vstupní otvory“ pro paletový vozík, aby bylo možné přepravní boxy přepravovat i bez palety. Víko navíc chrání citlivé součásti před znečištěním a umožňuje stohování ve skladu.

Díky své robustnosti se mohou přepravní boxy zůstat používat po celá léta. To nejen zvyšuje hodnocení životního cyklu, ale také přispívá ke snížení logistických nákladů.
Do konce září 2021 bude strojový park RUCH NOVAPLAST doplněn o další lisů pro velkoobjemové lisované díly. Díky tomu bude možné vyrábět větší počet lisovaných dílů s maximálními rozměry při standardní konstrukci 2050 x 1350 x 250 mm.