Redukce úniků v klimatizačních systémech

Leckage web Od klimatizačních systémů je neustále požadováno udržovat vzduchotěsnost na velmi vysoké úrovni. Nedostatečná vzduchotěsnost způsobuje netěsnosti, které vedou ke ztrátě účinnosti celého systému. Netěsnosti se mohou vyskytovat na různých místech: při rekuperaci tepla v krytu nebo v síti potrubí.

Pokud jsou rozměry krytu obzvláště velké, je třeba věnovat zvláštní pozornost stabilitě. V případě uzavřených krytů to lze obvykle realizovat bez problémů. Jeden z našich zákazníků z odvětví domovní techniky požadoval, aby bylo víko krytu odnímatelné a vnitřek krytu tak snáze přístupnější.

Bylo zapotřebí zároveň udržet nezbytnou statiku, a tak byly do víka napěněny různé plechy. Tím došlo ke zvýšení pevnosti krytu z EPP. Víko je na krytu tvarově stabilní, nemůže tedy docházet k jeho deformaci a případné úniky jsou tak redukovány.

Dalším přáním našeho zákazníka byla možnost instalace centrálního ventilačního zařízení u spotřebitele v různých polohách. V závislosti na konečné orientaci zařízení se na různých místech uvnitř krytu hromadí kondenzát. Povrch EPP byl proto navržen tak, aby bylo možné kondenzovanou vodu sbírat a odvádět ji pomocí přípojky NOVAFeed&Fix®.