LENTUS – nejvýkonnější model kluzáku ELAPOR všech dob

Lentus webSotva stihla společnost Multiplex představit na trhu nový model letadla a už byl během několika málo hodin vyprodaný. Fanoušci jsou z modelu LENTUS nadšení. O jeho vzhledu, výkonu a letových schopnostech se na fórech zaměřených na tuto tématiku hojně diskutuje. Společnost MULTIPLEX se v oblasti modelů soustředí již více než 10 let na hotové modely vyráběné z materiálu ELAPOR®.

High-tech částicová pěna je zvláště vhodná pro výrobu modelů, které se napěňují do forem. Společnost RUCH NOVAPLAST vyrábí všechny pěnové díly a přebírá kompletní sestavení RR verze nejvýkonnějšího modelu kluzáku z ELAPORu všech dob.

Předběžná montáž verze Ready-to-Ratio (RR) zahrnuje lepení pěnových dílů, instalaci výkonného střídavého motoru brushless ROXXY a šest serv typu Hitec HS-65HB pro výškové a směrové kormidlo, křidélka a klapky. Tyto komponenty jsou samozřejmě odborně propojeny a podrobeny odpovídajícímu funkčnímu testu. Po předběžné montáži jsou pěnové díly letového modelu opatřeny příslušnými samolepkami. Kupující musí doplnit už jen přijímač a baterii a letadlo může vzlétnout.

V rámci modelu LENTUS společnost Multiplex opět zrealizovala mnoho inovativních nápadů. Instalací volitelně dodávaného sklopného podvozku lze model ve spojení s dalším příslušenstvím spustit samostatně. Další možností je aktivace připraveného tažného spřáhla prostřednictvím instalace serva. Podle společnosti je tak LENTUS nejbezpečnějším modelem pro učení vlečení letadel.
Díky modernímu profilovému designu dosahuje model velmi širokého výkonového spektra a umožňuje dynamický styl letu. 4klapkové povrchy umožňují přesná přistání (Butterfly).
Společnost RUCH NOVAPLAST a MULTIPLEX pojí dlouholeté partnerství. V rámci projektu LENTUS jsme, co se výroby a montáže týče, opět dokázali optimálně propojit silné stránky našich českých a německých závodů.