Recyklace znamená ochrana klimatu!

Logo RAL Gtegemeinschaft PET 179x300Jak v prosinci 2019 IK Industrievereinigung Kunststoffverpackungen oznámilo, RAL Gütegemeinschaft Wertstoffkette PET-Getränkeverpackungen eV (poz. dále jen RAL Rüttergemeinschaft) se poprvé představilo ve dnech od 17. do 26. ledna 2020 v hale 3.2 berlínského výstaviště na Internationalen Grünen Woche (IGW) v rámci společného stánku Bundesvereinigung der Deutschen Ernährungsindustrie (BVE) a Lebensmittelverbandes Deutschland.

RAL Gütegemeinschaft požaduje další vývoj nápojových PET lahvíz ekologického hlediska. Cílem je uzavřít recyklační cykly a zvýšitpodíl recyklace PET lahví. Členové RAL Gütegemeinschaft tím významně přispívají k ochraně klimatu a nabízejí ekologickou alternativu bez zanedbávání bezpečnosti spotřebitele.

Na svém 9. valném shromáždění se RAL Gütegemeinschaft mimo jiné rozhodlo revidovat předpisy o kvalitě a zkouškách. To je základ pro udělení označení kvality RAL „Recyklované PET“. Kromě začlenění další fáze do řetězce tvorby hodnot, recyklačních vloček PET (bez extruze), je hlavní změnou kontrola a certifikovaný údaj o obsahu recyklátu. Tímto způsobem RAL Gütegemeinschaft plní přání, aby byl podíl recyklovaného materiálu v obalech certifikován nezávislým orgánem. Dosud bylo sledováno pouze to, aby bylo ve výrobcích se značkou kvality obsaženo alespoň 25 % recyklátu.

Zdroj: IK Industrievereinigung Kunststoffverpackungen e.V.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu s použitím cookies souhlasíte.