Rozhraní u větracích zařízeních

4 Vaillant recovair HP17 14885 01U větracích zařízení hraje důležitou roli těsnost. Rozhraní a rozvody přitom pro vývojáře a konstruktéry představují mimořádnou výzvu. U ventilační jednotky versoVAIR, kterou je možné volitelně přidat, dodala společnost RUCH NOVAPLAST odpovídající řešení.

Ventilační jednotka versoVAIR se umísťuje na tepelné čerpadlo versoTHERM tak, že zabere minimum místa. V kombinaci s jednotkou versoVAIR se tak versoTHERM plus stává mimořádně účinným tepelným čerpadlem, které může jako zdroj energie využívat venkovní i odpadní vzduch.

Při vývoji skořepiny EPP jednotky versoVAIR bylo zvlášť důležité koncipovat rozhraní k tepelnému čerpadlu a rozvody tak, aby přesně dosedaly a současně těsnily. Díky promyšlenému konceptu a použití termického spojování vytvořila společnost RUCH NOVAPLAST skořepinu, která těmto požadavkům vyhovuje.

Všechny komponenty zařízení jsou uspořádány tak, aby zabraly minimum místa, a zároveň byly fixované patřičným uložením ve výlisku z EPP. Toto řešení umožňuje současně i rychlou a jednoduchou montáž – nejsou potřeba šrouby, vše se pouze zasouvá. Protože je jednotka versoVAIR na očích, byly výlisky z EPP na povrchu leptáním zvrásněny, což zařízení propůjčuje moderní vzhled.

Díky jednotce versoVAIR lze do tepelného čerpadla versoTHERM plus integrovat jednoduchý ventilační systém s optimálním poměrem mezi cenou a výkonem.

Obrazový zdroj: Vaillant

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu s použitím cookies souhlasíte.