Vodoměrná šachta s izolačním víkem a soklem z expandovaného polypropylenu

EWE SchachtJiž více než 40 let konstruuje a prodává náš zákazník vodoměrné šachty. Při vývoji 4. generace se poradil s RUCH NOVAPLAST a vytvořil inovativní, uživatelky příjemnou vodoměrnou šachtu.
Hned pod víkem šachty se nachází vodotěsné izolační víko z expandovaného polypropylenu. Izolační víko zajišťuje, aby se teplota v šachtě po celý rok nacházela nad bodem mrazu. Velmi praktická pro manipulaci je zapracovaná rukojeť pro pohodlné otevření šachty a vlisované bezpečnostní pokyny. Přesně uprostřed spodní strany víka je zapěněný prvek NOVAFeed&Fix®, aby za něj bylo možno upevnit zařízení pro zvednutí vodoměru.

Toto zvedací zařízení dosedá na sokl z expandovaného polypropylenu, se kterým je pevně spojen pomocí držadla z ušlechtilé oceli. Za účelem odečtení stavu počítadla se celý vodoměr vytáhne včetně dílu z expandovaného polypropylenu. Jelikož výlisek z expandovaného polypropylenu funguje zároveň jako stojan, je možno vodoměr zcela a snadno vyjmout a postavit na podlahu. Případně je možné sokl přichytit za drážky na okraji šachty.
Aby se zabránilo kompresi pěny u spojení mezi výliskem a držadlem vodoměru, integroval RUCH NOVAPLAST vstřikolisovaný odlitek.

Kromě výlisků z expandovaného polypropylenu patří ke zvláštnostem nové vodoměrné šachty variabilní stavební výška šachty díky snadnému zkrácení nebo prodloužení tělesa šachty a díky její vysoké stabilitě na základě použití inovativní žebrované techniky. Veškeré vestavěné prvky je možné vyměnit a přestavět a kovové konstrukční díly, kterými proudí pitná voda, jsou z bezolovnaté křemíkové mědi.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu s použitím cookies souhlasíte.