Výkonová elektronika poprvé obklopena nehořlavým pěnovým materiálem

PlatineVšude, kde protéká proud elektrickým vedením, vzniká teplo. Ve vysoce výkonové elektronice jsou proto na všechny materiály kladeny velmi vysoké požadavky na ochranu před požárem. RUCH NOVAPLAST pracuje již několik měsíců s nehořlavým pěnovým materiálem a úspěšně s ním obklopil plně funkční podložku tištěného obvodu.


Japonské společnosti Asahi Kasei se podařilo vyvinout pěnový materiál (SunForceTM), který dosahuje protipožární klasifikace UL 94 V-0, a je proto považován za nehořlavý. V novém procesu za použití sériových nástrojů obklopil RUCH NOVAPLAST podložky tištěného obvodu tímto materiálem, a tak vytvořil nehořlavé a plně funkční počítače. Teplo, které vzniká při provozu počítače v důsledku ztráty energie, je regulovaně odváděno přes tepelné trubice nebo tepelně vodivé plechy. Tyto přístroje je možno používat i v rizikových oblastech se zvýšenými požadavky na protipožární ochranu.

O SunForceTM:
Americká zkušební laboratoř Underwriters Laboratories (UL) testovala SunForceTM podle protipožární normy UL94 na hořlavost plastů pro díly v přístrojích a aplikacích a zjistila toto: Materiál SunForceTM je nehořlavý, neobsahuje žádná kritická aditiva, nebezpečné látky nebo retardéry, a přesto je vysoce teplotně odolný. Díky tomu získal SunForceTM tu nejvyšší klasifikaci V-0.

Při hledání partnera pro odbyt v Evropě narazila společnost Asahi Kasei na RUCH NOVAPLAST. Brzy bylo jasné, že na základě své kompetentnosti pro řešení problémů přichází RUCH NOVAPLAST v úvahu pro uvedení nového pěnového materiálu na evropský trh.

RUCH NOVAPLAST provedl s jemně perličkovým stříbrošedým pěnovým materiálem interní testy. Vznikly prototypy, které všechny dostály kvality, která odpovídá vysokým nárokům společnosti RUCH NOVAPLAST. Úspěšně byly testovány i kombinované postupy jako PVSG®.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu s použitím cookies souhlasíte.