Díky technologii NOVAskin® není kondenzát ve ventilačních jednotkách žádný problém

recovair web xiboEPP je lehký, odolný a  izolující. Na základě těchto vlastností se konstruktéři rekuperační jednotky recoVAIR rozhodli pro pouzdro a uchycení jednotlivých dílů právě z toho materiálu.   
Aby bylo zajištěno optimální vedení vzduchu v pouzdru, jsou v rámci konstrukce šasi z EPP koncipovány ventilační kanály. V zónách s výskytem kondenzátu přináší firma RUCH NOVOPLAST zušlechtění jednotlivých dílů díky sametově matné, voděodolné povrchové úpravě NOVAskin®.

V 18 dílném šasi z EPP jsou všechny komponenty uchyceny na svém místě díky tvarovým spojům. Za tímto se skrývá úspěšný konstrukční koncept NOVAplex®. Základní myšlenka je přitom zcela prostá - jednotlivé konstrukční díly se nešroubují, ale zasouvají. Tím se ušetří nejen čas na montáž a údržbu, ale i náklady na upevňovací prvky.

V rodinných domech zajišťuje nástěnná rekuperační jednotka kontrolované ventilace obytných prostor recoVAIR čerstvý a zdravý vzduch. Odpadní teplo spotřebovaného vzduchu z daného prostoru je přitom využíváno k ohřevu studeného vzduchu proudícího z venku.

Nástěnné rekuperační jednotky recoVAIR jsou vhodné jak pro rekonstrukce, tak pro novostavby. Díky integrovaným senzorům vlhkosti vzduchu si mohou majitelé bytových prostor užívat i v zimě trvale příjemný vzduch v místnostech, aniž by museli otevírat okna.