RUCH NOVAPLAST přináší EPP do pohledové zóny

Formteil NOVAskin Web
Z důvodu své charakteristické struktury parních trysek a perel jsou díly z expandovaného polypropylenu (EPP) často skrývány pod plechové kryty. Díky sametově matnému povrchu NOVAskin® od firmy RUCH NOVAPLAST již nic nebrání jejich použití v pohledových zónách, neboť tento povrch propůjčuje každému zařízení moderní a opticky zajímavý vzhled.

RUCH NOVOPLAST využívá speciální technologii, díky které jsou díly zušlechtěny sametově matným povrchem NOVAskin®. Pára nutná k napěnění (slinutí) polypropylenových částic prochází povrchem  materiálu rovnoměrně, takže zcela odpadají obvykle nutné parní trysky. U technologie NOVAskin® tak na povrchu dochází k úplnému splynutí hranic mezi jednotlivými pěnovými perlami a otisky parních trysek, které jsou jinak obvykle patrné a pro pěnové díly tak typické.
„Výsledkem je sametově matný, rovný a navíc voděodolný povrch, který může být zcela bez problémů i lakován“, prohlašuje s radostí Dominik Hertenstein, který je u firmy RUCH NOVOPLAST odpovědný za procesní management. „Tuto technologii úspěšně uplatňujeme v nejrůznějších oblastech. Již jsme tak zajistili zušlechtění a větší funkčnost u povrchů termoboxů, ventilačních jednotek a tepelných čerpadel.“