Pět různých hustot v jednom dílu z EPP

material leitungen maschine webRUCH NOVAPLAST trvale pracuje na funkčním využití dílů z pěnových materiálů EPP a EPS. Po zušlechtění povrchů NOVAskin®  a prvcích NOVAFeed&Fix® sloužících k přímému spojení mezi přívody a průchodkami v pouzdrech z EPP se nyní podařil další mistrovský kousek.

Firma RUCH NOVOPLAST vyvinula nové postupy a nástroje, díky kterým je možné lisovat jeden EPP výlisek s 5 různými hustotami. Tato novinka má své uplatnění především u automobilových sériových dílů.
Na výplně z EPP, které mají primárně tlumit nárazy, jsou kladeny stále větší požadavky. Tyto díly chrání podvozky moderních vozů nejen při lehkých nehodách při parkování, ale mají zásadní význam i u důmyslných systémů ochrany chodců.

Tvarová koncepce těchto absorberů je stále komplexnější, tlakové hadičky a senzory jsou uchyceny přímo v pěnovém dílu. Aby tyto senzory správně fungovaly, musí absorbery v závislosti na struktuře podvozku obsahovat různé těsnící segmenty. Toto je umožněno díky novým postupům a nástrojům od sesterské firmy RUCH NOVAPLAST.